מאמרים

רעיונות לשדרוג הלובי בבניינים משותפים

By נובמבר 4, 2019 No Comments

אומרים שאין הזדמנות ראשונה לרושם ראשוני, וכמה שזה נכון! כשמדובר בבניין המגורים שלכם, הרושם הראשוני נוצר ברגע המפגש עם לובי הכניסה. בדיקות שנעשו בענף הנדל”ן גילו ששדרוג לובי בניין מעלה את ערך דירותיו בעשרות אלפי שקלים, ואף יותר מכך. נשמע מעניין? הישארו וגלו כיצד ניתן לשדרג את הלובי באופן מרשים ונפלא.

תאורה, מראה ועציצים – הפעולות הפשוטות לשדרוג נהדר

אזורי הלובי בבניינים הישנים נראים, לעיתים, כאילו נלקחו מסרט אימה. חשוכים, אפרוריים ומתקלפים, וזה עוד במקרים הסבירים יותר. תאורת לובי נכונה היא הבסיס הרחב למראה נקי, מזמין ומרשים. מומלץ להתקין גוף תאורה בעל אור חמים ונעים מעל דלת הכניסה, בנוסף לאורות חזקים (אך לא כאלו המעניקים תחושה של חדר ניתוח) במקומות הנכונים. בשורה התחתונה, בחרתם תאורה נכונה ללובי – עשיתם 50% מהעבודה.

כל מעצב פנים מתחיל יודע שלמראה יכולת מדהימה לייצר אשליית גודל. משתמשים בה בחללים קטנים בבית, וגם בלובי ולא משנה הגודל – מדובר בפריט עיצוב חובה. כדאי להשקיע במראה שתהיה איכותית ובגודל המתאים, ולא בכזאת שתיראה כאילו נתלתה שם בכדי לצאת מידי חובה. על המראה להיות ממוקמת במרכז הלובי, כך שכל הנכנסים בשערי הבניין יזכו לחזות בהשתקפותם.

עציצים ואדניות הם אלמנטים המשדרגים באורח פלא את מראה הלובי, ותראו לנו אדם שיחלוק על כך. ניתן לרכוש בימינו עציצי ענק יפהפיים במחירים שפויים, ללא צורך בתחזוקה רבה. גינה ורטיקלית או קיר ירוק הם גם רעיונות מעולים שיכולים להוסיף ללובי הבניין שלכם נדבך נאה של טבע, צבע וכל מה שביניהם. אל תוותרו על העניין. כמה עציצים? תלוי, בעיקר, בגודל הלובי. חשוב לא להעמיס יותר מדי, אך לא להסתפק בעציץ אחד בלובי גדול.

גינות תלויות על לובי מלון טרומפלדור

צביעה, דלת, תמונות ועוד

תרשו לנו להעריך שאם לא שיפצתם את הבניין בשנים האחרונות, קירות הלובי מגלים סימני “עייפות” וקילופים. כמה שלא תשדרגו את הלובי, אם הקירות ייראו כאילו נצבעו וסוידו לאחרונה לפני 30 שנה, המראה לא יהיה מושלם. השקיעו בצביעה איכותית ומקצועית, ותיהנו מלובי צבוע ומרשים לאורך שנים. גם לדלת הכניסה חשיבות גבוהה במראה הלובי. בימינו, אפשר למצוא בקלות קולקציה רחבה של דלתות ללובי, בקשת רחבה של תקציבים. חשוב לבחור דלת בטוחה (זכרו שבאזור הלובי משחקים ילדים רבים) ומומלץ שתהיה מצוידת בפתח אוורור (שכן היא סגורה רוב היום, מה שעלול לייצר תחושת מחנק). אלמנטים נוספים שיכולים לשדרג את מראה הבניין הם תמונות שונות, ציורים אומנותיים, פסל או שניים (אם התקציב מאפשר), לוח מודעות נאה (אנלוגי או דיגיטלי), מוסיקת רקע ועוד. ככה נכנסים לבניין כמו שצריך!

למי לפנות לשדרוג הלובי?

אם החלטתם לשדרג את הלובי, מומלץ בחום לעשות זאת בעזרת חברות לניהול ועד הבית. חברות שכאלו יידעו לקשר אתכם לבעלי המקצוע הטובים ביותר, ינהלו לכם את הפרויקט באופן מושכל, ויסייעו לכם לקבל מחירים טובים.

שדרוג לובי הבניין – הכול נראה אחרת.