מאמרים

עיצוב קירות החצר בירוק

By דצמבר 24, 2018 No Comments

בכל בית פרטי או דירת גן, החצר היא חלק מרכזי ולעתים זוהי הסיבה העיקרית בשלה קניתם את הבית מלכתחילה. בדמיונכם כבר ראיתם כיצד כל בני המשפחה יושבים יחד בחצר, משוחחים, אוכלים, צוחקים ונהנים מזמן איכות משותף. אולי גם ראיתם בגינה הזדמנות לארח שכנים וחברים בדרך מהנה ופסטורלית. אולם כדי שהחזון יתממש לכדי מציאות, אי אפשר לתת לחצר לגדול פרא וצריך לתכנן ולעצב אותה בהתאם.

תכנון ועיצוב גינות

כיום ישנם מעצבי גינות או אדריכלי נוף, אשר יוכלו לתכנן עבורכם את גינת החלומות. אנשי המקצוע הנכונים ידעו כיצד לנצל בצורה מקסימלית את השטח, אילו צמחים לבחור, מהם הרהיטים שיתאימו בגינה וגם ייעצו לגבי התאמת התאורה לצמחייה ולשביל הכניסה, כמו תאורת לד לגינה, נורות ספוטים שיוצבו לאורך שביל הגישה וכל מה שצריך כדי לגרום לכם להרגיש נוח ונעים בחצר הבית..

תאורת גינה נכונה משמשת לא רק להארת השטח בשעות החשיכה, אלא היא המפתח להדגשת האסתטיקה של הגינה או חלקים ממנה, וליצירת הרושם המבוקש. באמצעות נורות לד או, נורות דוקרנים וסוגי תאורה נוספים, תוכלו להשרות בחצר הבית אווירה מיוחדת ומלאת קסם.

עיצוב גינות – מהיכן מתחילים?

רגע לפני שאתם מתחילים את הפרויקט, תמיד כדאי לעיין במגזינים ובאתרי אינטרנט כדי להתרשם מתיק עבודות של מעצבי גינות וחברות העוסקות בתחום. כך תוכלו לסמן את העיצובים שאהבתם, ולהראות אותם מאוחר יותר לאיש המקצוע. ומה עושים כאשר הכל נראה אותו הדבר ואתם מחפשים משהו ייחודי? זה הזמן להכיר את האפשרות לעצב את קירות החצר עם צמחייה.

קירות ירוקים בגינה

קירות ירוקים לחצר בבית פרטי

עד היום התרגלתם לחשוב על גינה בצורה רוחבית מאוזנת, כאשר שטח הגינה מעוצב באמצעות דשא וצמחייה מסוגים שונים. כיום ישנה אפשרות לעיצוב צמחייה על קירות החצר, תחום המצריך ידע רחב בטכניקות גינון ורטיקליות, חוש יצירתיות מפותח וראייה מרחבית.

קירות ירוקים מבוססים על מערכת מודולרית המאפשרת לספק לצמחייה את כל צרכיה, תוך שימוש בהשקיה חסכונית. התחזוקה של הקיר פשוטה ואינה מצריכה מאמצים רבים מצד בעלי הבית. על הקיר אפשר לגדל מגוון רחב של צמחים וכך ליצור מראה מעוצב ומיוחד, שיבדיל את הגינה שלכם מגינות פרטיות אחרות. אם תרצו, תוכלו להשתמש בקיר גם לצרכים פרקטיים יותר, באמצעות שתילה של צמחי תבלין ומאכל.

היתרונות של קירות ירוקים

אז למה לבחור בקירות ירוקים לעיצוב החצר הביתית? בשל היתרונות הבאים:

  • קירות ירוקים מתאימים למי שמחפש עיצוב חצר ביתית בסגנון ייחודי, מקורי ומלא השראה, שלא רואים בכל מקום.
  • קירות ירוקים מתאימים גם לחצר קטנה בה מגבלת השטח אינה מאפשרת עיצוב סטנדרטי.

היתרון האחרון ואולי החשוב מכולם הוא שהקירות נחשבים ידידותיים לסביבה, בשל שיטת ההשקיה החסכונית ויצירת סביבה ביתית ירוקה, ומכאן המשמעות הכפולה של שמם.