מאמרים

טיפים לעיצוב גינה מושלמת

By דצמבר 24, 2017 No Comments

אם אתם מתגוררים בבית קרקע משלכם ויש לכם שטח חיצוני לא מנוצל, ההמלצה היא להפוך אותו לשטח ירוק, פורח, בו תוכלו לארח את המשפחה והחברים או סתם לשבת להנאתם ולשתות קפה בשעות אחר הצהריים. כיום, ניתן לעצב גינה בעצמכם או במידה ואין לכם זמן להשקיע בתהליך, אפשר בהחלט להיעזר בבעלי מקצוע מתאימים כמו אדריכלי נוף וגננים. איך אפשר לצור גינה מושלמת משלכם? תנו לנו לעזור עם כמה טיפים מנצחים בנושא.


קיר ירוק ליד בריכה

קירות ירוקים

מדובר על טרנד פופולארי מאוד בייחוד בשנים האחרונות. קירות ירוקים הם למעשה צמחים שנוטעים אותם בצפיפות ומשום כך, הם מתפשטים ויוצרים מראה מעוצב מגוון צמחים מטפסים. על קיר כזה, תוכלו לגדל מה שתרצו – החל מצמחי תבלין, פרחים ועד ירקות ופירות. מדובר על משטח שתחזוקתו היא יחסית מינימלית. היופי בשימוש בקירות ירוקים, הוא שהם אינם תופסים מקום לרוחב אלא הם מתפשטים לגובה. כך תוכלו להשתמש בכמה קירות ירוקים כאלה לטובת אדריכלות ירוקה ועל מנת לקשט את הגינה ולהפוך אותה לירוקה ומדהימה.

התקנת דשא

דשא הוא בגדר חובה לכל בית. נעים וכיף לשבת עליו, הוא מעניק מראה מעוצב ויפה לגינה. כיום, ניתן לבחור בין הדשא הטבעי לדשא המלאכותי. ההבדל בין השניים נעוץ ברמת התחזוקה הנדרשת לכל אחד מהם ובעלות. נסו לקרוא על היתרונות והחסרונות של כל אחד מסוגי הדשא הללו והחליטו בהתאם מה כדאי עבורכם.

שתילת פרחים ועצים

מומלץ שלא תשאירו פינות אדמה ריקות בגינה. נסו לשתול פרחים בכל מיני צבעים וגדלים, שיתנו צבעוניות לגינה ויהפכו אותה למקום חמים ונעים לשהות בו. בחרו גם עצים, שיתנו לכם פינות צל וגם עצי פרי, שתוכלו להנות מהפירות שלהם (שכן אין כמו להנות מפירות אורגניים ישירות מהגינה).

ריהוט לגינה

הגינה שלכם לא תהיה מושלמת בלי מערכת ישיבה הכוללת שולחן ומספר כיסאות. בחרו ריהוט שיהיה עמיד לכל תנאי מזג האוויר, כזה שיהיה איכותי ותוכלו להנות ממנו לאורך שנים רבות. אם אתם יצירתיים ויש לכם זמן להשקיע ביצירת ריהוט, תוכלו לשאוב רעיונות מקוריים מהאינטרנט ולמחזר כל מיני פריטים שעשויים להיות לכם כרהיטים לכל דבר בגינה שלכם.

ציוד לגינה

תסכימו איתנו שאתם לא יכולים להחזיק ולטפח בגינה, מבלי שיהיה לכם את הציוד הבסיסי הנדרש, הכולל מערכת השקיה, מערכת טפטפות מסודרת כך שיגיעו מים לכל הצמחים והעצים בגינה, כלי חפירה, אדמת שתילה, מכסחת דשא, מפוח לעלים ועוד. במידה ויש לכם בעל מקצוע שדואג לתחזוקת הגינה, אתם לא צריכים להשקיע יותר מדי כסף בציוד, היות שסביר להניח שהוא כבר יגיע עם הציוד הנדרש. אם אתם רוצים לתחזק את הגינה בעצמכם, רכשו ציוד לגינה, שיהיה איכותי והכי חשוב שיחזיק מעמד לאורך שנים.

שורה תחתונה

מומלץ לפעול בחוכמה. אם יש לכם שטח אדמה ואתם לא יודעים מאיפה להתחיל ואיך לבנות את הגינה, אל תחסכו והיעזרו בבעל מקצוע מתאים. זה יבנה ויעצב לכם את הגינה. לאחר מכן, תוכלו לבחור אם לתחזק אותה בעצמכם או להביא בעל מקצוע שיתחזק אותה.

ראו גם: צמחים מטפסים לבית