מאמרים

גינון אנכי

By אוגוסט 15, 2017 No Comments

הטרנד החדש בעולם עיצוב הגינות נובע מתוך רצון לשוב אל הטבע – גינון אנכי שחדר לעולמינו בהצלחה מסחררת. מדובר למעשה בגינה גדולה או קטנה עם מגוון צמחים ותבלינים הגדלים על קיר הבית, המרפסת, קיר חיצוני או כל קיר פנימי בכל מבנה שתחשקו בו.

גינון אנכיהשם המקצועי לגינה זו הוא קיר אקולוגי. מעצבים רבים, רואים היום בסגנון גינון אנכי יצירה של אמנות ממש מאחר והיא נותנת מראה חדשני ומרענן לכל מבנה. קירות אקולוגים יכולים להיות מוצבים בכל פינה שתבחרו בה אם זה שירותי הבית, בסלון, בחדר השינה, במשרד או על קירות חיצוניים. הצמחים החיים הם אלו המקנים לקיר את המראה המרהיב שלו שאין משתווה לו.

יתרונותיה הבולטים של גינון אנכי

חיבור הטבע לעיר

באמצעות קיר אקולוגי ניתן לנצל קירות רבים על בנייני משרדים, אולמות, מלונות  ובתי מגורים בעיר ולהחדיר לתוך המראה האפרורי שקיים בכרך, הרבה ירוק, מראה רענן ושפע של טבע ונוי.

ניצול המרחב וחסכון במים

גינון אנכי שונה מאוד מהטכניקה של הגינון שקיימת עד היום ואותה אנחנו מכירים טוב. באמצעות מספר טכניקות גינון ייחודיות ומנגנון השקיה עצמי, ניתן לנצל משמעותית את המקום שעומד לרשותנו שהוא לרוחב, וגם לחסוך במים לצרכי ההשקיה.

שיפור איכות החיים

הקירות הירוקים המרהיבים שמעטרים שטח אורבני כמו מוסד ציבורי, שדות תעופה וכו’, נותנת לנו תחושה של חזרה אל הטבע ויוצרת סביבה נעימה יותר לשהות בה אם זה במשרד, במקום ציבורי או בבית.

אין צורך בגינה שהיא מחוץ לבית

יתרון נוסף ששמור רק לקיר אקולוגי עם גינון אנכי הוא האפשרות לגדל פרחים רבים וצמחי תבלינים במבנה שהוא סגור. אין שום הגבלה על אזור גידול הצמחייה, וכל אחד יכול ליצור לעצמו פינה חלומית וקסומה בתוך הבית.

גינון אנכי

רעיון גאוני ממש!

היום ניתן לראות גינון אנכי במקומות רבים שמנצלים את הקירות החשופים לקישוט מהטבע ולעיצוב שמעניק הרבה יופי וסטייל למקום. הכל מתחיל למעשה בעציץ פשוט ורגיל שהוא בנוי מעט אחרת, כלי קיבול שממלאים בו הרבה אדמה, תערובת של שתילה ושותלים לתוכו את הצמחייה שאתם אוהבים ושאתם מעוניינים שתגדל בגינה שלכם.

חיבור בין האדם לטבע

גינון אנכי הוא בעל מבנה שהוא מיוחד שמאפשר לבנות עליו גינה מסוג זה. את הכנתו מבצעים בעזרת לוח שהוא עשוי מחומר פי וי סי, בעל עובי של חמש ס”מ שאותו מרכיבים על הקיר. זה למעשה היסוד שבהם הצמחים אוחזים. על הקיר ניתן להצמיד כיסים של חתיכות בד וכל צמח מפתח את השורשים שלו בכיסים הללו. חשוב לבחור את הצמחייה הנכונה בהתאם לכמות השמש שמאירה את הקיר במהלך היום.

זה תנאי חשוב, שכן אם אין מספיק שמש, הצמחייה לא תשרוד וגם הפוך במידה ושותלים צמחייה שלא זקוקה לכמות רבה של שמש והקיר חשוף לשמש שעות ארוכות הצמחייה זו לא תשרוד. ניתן לשתול על קירות אקולוגים  קקטוסים שנחשבים לצמחיה עמידה מאוד, שרכים, תבלינים, ירקות ופרחים למיניהם ועוד. במידה ויש לכם גינה ואתם רוצים להוסיף לה עוד צמחייה או לקשט את המרפסת שלכם ולגרום לה להיות פינת טבע פורחת וירוקה, אין כמו גינון אנכי שיכול לאפשר לכם את היופי המלבלב.

למידע נוסף אודות גינה אנכית

לפרטים נוספים השאירו פרטים באמצעות הטופס