מאמרים

גינה אנכית

By יוני 13, 2017 No Comments

קפצתי לבקר את דינה בבית החדש, ופתאום להפתעתי ראיתי קיר עם צמחים. שאלתי אותה מה זה? ודינה הסבירה, עשינו קיר ירוק שלמעשה קוראים לזה גינה אנכית. ניתן להצמיח על הגינה תבלינים וירקות. כעת יש לנו שתי גינות אנכיות בבית. אחת בסלון אשר עליה אנחנו מצמיחים תבלינים כגון, סלרי, תרד, רוקט וכדומה. השנייה בקיר במטבח אשר עליה אנחנו מצמיחים ירקות ופירות. דינה נאנחה ,אני אימא לשלושה ילדים קטנים ובעלת קריירה משגשגת בתוך אדריכלית ואין לי כל כך זמן ללכת לקנות תבלינים בשוק.

הפירות והירקות האורגניים יקרים ולכן חשבנו על פתרון של גינה אנכית שעליה נגדל את כל מה שאנחנו צריכים. לא רצינו בית עם גינה כי לא רצינו להרחיק את הילדים מהחברים ולהעביר את חגית הקטנה גן, עד שסוף סוף התרגלה לגננת ולכן עשינו גינה אנכית ביתית, צחקה.

הגינה האנכית שלנו משתנה מידי צורך, כאשר אנו רוצים בתבלינים שונים, אנו יכולים להחליף אדנית אחת בשנייה, אין צורך לפרק את כל הגינה האנכית ולהתחיל מחדש, הגינה האנכית בסלון משמשת אותנו גם ללימוד הילדים. כאשר יש חג כמו ט”ו בשבט, אנו שותלים בגינה האנכית שתילים חדשים, ביום העצמאות אנו קונים אדניות עם פרחים של כחול לבן ומרכיבים את דגל ישראל.

הגינה האנכית היא לא רק לנוי, מסבירה דינה, הגינה היא גם ללימוד הילדים, חיסכון בזמן להתרוצץ להשיג תבלינים או ירקות טריים. ולמעשה גם אני לא דואגת להשקיה, היות ויש לי מערכת השקיה אוטומטית שאני יכולה להפעיל מאפליקציה באייפון.

האם גינה אנכית יקרה?

בכלל לא, תלויי בצמחים שאת מזמינה, ניתן לעשות גינה אנכית לפי תקציב. ואם היית קונה בית עם גינה במקום דירה עם גינה אנכית, זה לא היה הרבה יותר יקר? שואלת דינה. אכן כן, אני מאשרת. זה בהחלט היה יותר יקר. כעת אני בדרכי הביתה חושבת היכן אני אעשה את הגינה האנכית הפרטית שלי. טוב אני לא אגלה לכם את כל הסודות…