מאמרים

קירות ירוקים בישראל

By יוני 12, 2017 No Comments

מהו גרין וול?

הגרין-וול או בשמו הנוסף livingwall הנו גינה טבעית הצומחת על קיר אנכי. הגרין וול הנו מענה חדשני דרישה המתפתחת בחיים האורבניים, של סביבה ירוקה, תרתי משמע. שיטת הגרין-וול, אשר פותחה לראשונה באירופה, מאפשרת לגדל על מצע אנכי כמעט כל מין של צמח שגדל בצורה אופקית.

מיוצר בישראל

הגישה החדשנית תוכננה לספק את כל הנדרש לצמחים לטווח ארוך, כך שיצמחו חיוניים ובריאים. שיטת גרין וול התאקלמה והשתפרה בישראל על ידי צוות מומחים, בהם אגרונומים, אדריכלים ומהנדסים, ונוסתה בתנאים שונים. התוצאה היא הצלחה מדהימה, שהפתיעה אף את המומחים!

כיום המערכת שפותחה ומיוצרת בישראל הנה המערכת המתקדמת בעולם ומשווקת על ידי החברה לאירופה וארה”ב. הגרין וול בנוי מודולרית, ובכך מתאפשרת גמישות מבחינת עיצוב ותחזוקה, המביאה לתוצאה של קיר ההופך לגינה מדהימה, גרין וול.

להתרשמות ממגוון קירות ירוקים

תפיסה חדשנית

קיר הגרין-וול בשיטה שלנו הנו יחידה מודולרית, הבנויה ממודולים חזקים ועמידים ומורכבים על גבי קונסטרוקציה קלה להתקנה ולתחזוקה שוטפת. הקיר מספק פתרון הן כחיפוי קירות, קירות אקוסטיים ירוקים, והן לעיצוב פנים. הוא ניתן לשינוי בכל עת כשרוצים לרענן את הגינה הורטיקלית או לשנות עיצוב. כל גרין-וול מורכב ממספר מודולים. גודל המודול הסטנדרטי הנו 30cm X 40cm , המחולק לתאי שתילה בגודל 6cm X 15cm.

קירות ירוקים

הצמחים הנשתלים בצורה צפופה כשמערכת השתילה האנכית מאפשרת הגירת השורש לתא שכן וכך מחפה צמח אחד על אחר, שלא התפתח כנדרש. בשל צפיפות השתילה נמנעת התפתחות של עשב שוטה. המודולים מיוצרים בישראל ובנויים מפלסטיק חזק ועמיד ביותר. שיטת הגידול הנה חסכונית במים, המים אינם מבוזבזים או נספגים באדמה ומערכת ההשקיה מבוקרת וממוחשבת. המודולים מאפשרים למים המדושנים לזרום מתא לתא, לשמור מאגר מים נדרש לצמח ללא עודפים וזאת בעזרת מערכת ניקוז, הייחודית לגרין וול ומאפשרת תנועת מים ברחבי המודול.

גנים תלויים של גרין וול

את המודולים ניתן לשתול בכל עונות השנה. השתילה מבוצעת ידנית, כשבכל תקופת הגידול במשתלה ישנה בקרה על צרכי הצמח ופיקוח מפני מזיקים ומחלות. בגרין-וול אנו דואגים לעיצוב חדש ומלהיב לכל קיר, צוות העיצוב שלנו ילווה את המעצבים והאדריכלים של הלקוח עד להשגת התוצאה הסופית הטובה ביותר. יחידות הגרין וול (המודולים) נשתלות במשתלת הבית ומגיעות בוגרות ועמידות להתקנה בבית הלקוח וזאת לאחר שהלקוח ראה את הקיר עומד במשתלה ואישר אותו. חברת גרין-וול ישראל נותנת אחריות על קירות אקוסטיים ירוקים בישראל המותקנים ומענה שוטף גם לאחר ההתקנה.

יתרונות הגרין-וול

ניתן להתקין את הגרין-וול על קירות בתוך מבנים ועל קירות חיצוניים.

 • חסכוני במים
 • אפשרויות עיצוב רבות – באמצעות תוכנת מחשב ייחודית, ניתן ליצור עם צמחים אומנות חיה כגון: שילוט פרסומי, עיצובים מיוחדים, לוגו או ציור קיר.
 • אידיאלי עבור פרויקטים גדולים וקטנים כאחד.
 • מערכת התקנה וקיבוע מהירה ופשוטה.
 • מצריך תחזוקה מינימלית של הקיר.
 • ניתן לשנות את עיצוב הקיר בקלות רבה, לפי דרישת הלקוח, גם לאחר ההתקנה.
 • מסופק ללקוח שתול ובוגר והתוצאה מיידית.
 • מבודד את מעטפת המבנה ושומר על טמפרטורה אחידה, מגן מפני השמש, גשם ותנודות טרמיות.
 • אקוסטיקה – מסנן רעש מעולה ומהווה בידוד אקוסטי.
 • בריאות ואיכות חיים- טיהור האוויר והפחתת זיהום האוויר בסביבת הקיר.
 • מהווה בית גידול טבעי מרהיב ביופיו והופך את העולם שלך לירוק וטבעי יותר.

קבלו הצעת מחיר עוד היום! מלאו את הטופס הבא, ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם האפשרי לקבלת הצעת מחיר והדמיה חינם